Що таке jQuery?

Що таке jQuery?

jQuery — популярна JavaScript-бібліотека з відкритим сирцевим кодом. Вона була представлена у січні 2006 року у BarCamp NYC Джоном Ресіґом (John Resig). Згідно з дослідженнями організації W3Techs, JQuery використовується понад половиною від мільйона найвідвідуваніших сайтів. jQuery є найпопулярнішою бібліотекою JavaScript, яка посилено використовується на сьогоднішній день.

jQuery є вільним програмним забезпеченням під ліцензією MIT (до вересня 2012 було подвійне ліцензування під MIT та GNU General Public License другої версії).

Синтаксис jQuery розроблений, щоб зробити орієнтування у навігації зручнішим завдяки вибору елементів DOM, створенню анімації, обробки подій, і розробки AJAX-застосунків. jQuery також надає можливості для розробників, для створення плагінів у верхній частині бібліотеки JavaScript. Використовуючи ці об’єкти, розробники можуть створювати абстракції для низькорівневої взаємодії та створювати анімацію для ефектів високого рівня. Це сприяє створенню потужних і динамічних веб-сторінок.
Специфіка

Основне завдання jQuery — це надавати розробнику легкий та гнучкий інструментарій кросбраузерної адресації DOM об’єктів за допомогою CSS та XPath селекторів. Також даний фреймворк надає інтерфейси для Ajax-застосунків, обробників подій і простої анімації.

Принцип роботи jQuery полягає в використанні класу (функції), який при звертанні до нього повертає сам себе. Таким чином, це дозволяє будувати послідовний ланцюг методів.

$(‘#test’) //знаходимо елемент з id=”test”
.text(‘Клікни по мені’) //встановлюємо текст елемента рівним “Клікни по мені”
.addClass(‘myAlert’) //додаємо клас “myAlert”
.css(‘color’,’red’) //встановлюємо колір тексту червоним
.attr(‘alert’,’Привіт, світе!’) // додаємо атрибут “alert” із значенням “Привіт, світе!”
.bind( // додаємо в обробник події click функцію, яка відкриє модальне
‘click’, // вікно із текстом, що вказаний в атрибуті “alert” (“Привіт, світе!”)
function(){alert($(this).attr(‘alert’))}
);

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Votes, average: 4.33 out of 5)

Залишити коментар