Знаходження помилки в JavaScript .

Знаходження помилки в JavaScript .

Ви повинні знати, що є синтаксичні помилки, а є алгоритмічний. Ось другий тип помилок за допомогою статті, посилання на яку я вказав, без проблем вирішується. Тільки замість відлуння треба використовувати попередження (). Але ось з синтаксичними помилками виникають проблеми. Якщо інші мови відразу ж показує текст помилок, то JavaScript робить взагалі нічого, як ніби ніякого скрипт і в помині немає.

В Firebug є можливість пошуку помилок в JavaScript, є всякі розширення і для інших браузерів. І їх можна використовувати, однак, не завжди вони під рукою, тому я пропоную наступний універсальний метод пошуку синтаксичних помилок в JavaScript:

Коментується весь код, залишаючи лише 1 верхній рядок.
Викликається попередження () з будь-якої рядком.
Якщо тривога () не з’явився, значить, помилка в верхньому рядку.
Якщо попередження () з’являється, треба расскоментіровать ще одну сходинку і далі до пункту 2.
І так до тих пір, поки не буде знайдена помилка.

Давайте розберемо його на практиці, припустимо, треба знайти помилку в цьому коді, який взагалі ніяк не запускається:

 

var a = 15;
var b == 18;
alert(a + b);

 

Ми хочемо побачити 33, однак, не бачить взагалі нічого. Значить, десь є синтаксична помилка. Прямую по моїй інструкції, коментуючи все рядки, крім самого першого. І відразу після неї викликає оповіщення ():

var a = 15;
alert(“ABC”);
/*var b == 18;
alert(a + b);*/

 

Запустивши код, у нас спрацює тривога (), значить, в 1-му рядку помилок немає. Рухається далі, расскоментіровав ще одну рядки, після якої викликає оповіщення ():

var a = 15;
var b == 18;
alert(“ABC”);
/*alert(a + b);*/

 

Після запуску виявляємо, що ніякого попередження () не спрацювало, значить, помилка у 2-му рядку. Придивившись, ми бачимо, що для чогось використовували знак порівняння замість знака присвоювання. Виправивши помилку і расскоментіровав весь код:

var a = 15;
var b = 18;
alert(a + b);

 

Ми отримуємо довгоочікувані 33. Сподіваюся, Ви зрозуміли методику. Безумовно, я довго описував, на практиці ж це робиться протягом максимум хвилини в коді рядків на 50.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Votes, average: 4.00 out of 5)

Залишити коментар