Що таке AJAX

Що таке AJAX

AJAX — (Asynchronous JavaScript And XML) це не самостійна технологія, а швидше концепція використання декількох суміжних технологій. AJAX-підхід до розробки, який призначений для користувачів інтерфейсів, комбінує кілька основних методів і прийомів:

Використання DHTML для динамічної зміни змісту сторінки.
Використання XMLHttpRequest для звернення до сервера «на льоту», не перезавантажуючи всю сторінку повністю
альтернативний метод — динамічне підвантаження коду JavaScript в тег <SCRIPT> з використанням DOM, що здійснюється із використанням формату JSON)
динамічне створення дочірніх фреймів

Використання цих підходів дозволяє створювати набагато зручніші веб-інтерфейси користувача на тих сторінках сайтів, де необхідна активна взаємодія з користувачем. AJAX — асинхронний, тому користувач може переглядати далі контент сайту, поки сервер все ще обробляє запит. Браузер не перезавантажує web-сторінку і дані посилаються на сервер без візуального підтвердження (крім випадків, коли ми самі захочемо показати процес з’єднання з сервером). Використання AJAX стало популярним після того, як компанія Google почала активно використовувати його при створенні своїх сайтів, таких як Gmail, Google Maps і Google Suggest. Створення цих сайтів підтвердило ефективність використання даного підходу.

Класична модель веб-застосунку:

Користувач заходить на веб-сторінку і натискає на який-небудь її елемент
Браузер надсилає запит серверу
У відповідь сервер генерує повністю нову веб-сторінку і відправляє її браузеру і т. д.
З боку сервера можлива генерація не всієї сторінки наново, а тільки деяких її частин, з подальшою передачею користувачу.

Модель AJAX:

Користувач заходить на веб-сторінку і натискає на який-небудь її елемент.

Браузер відправляє відповідний запит на сервер.

Сервер віддає тільки ту частину документа, яка змінилася.

 

Детальніше -> https://uk.wikipedia.org/wiki/AJAX

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Votes, average: 5.00 out of 5)

Залишити коментар