Работа з Denwer.

Работа з Denwer.

У цій статті хочеться розібрати основні моменти, які виникають при роботі з пакетом Denwer. По-перше, це створення доменів і піддоменів, а, по-друге, хочеться розібратися з файлом hosts в ОС Windows.

Для початку давайте розберемося зі створенням доменів. Давайте прямо по пунктах розберемо, як створити домен в пакеті Denwer:

1) Зайти в директорію home з кореня сервера.

2) Створити папку з новим ім’ям домену.

3) Зайти в створену директорію і створити в ній нову папку, під ім’ям “www”.

4) Запустити знову сервер (або запустити, якщо він не був запущений).

Тепер Ви можете вписати адресу свого створеного домена в адресний рядок браузера, і Ви побачите вміст директорії “www”. Тепер в цій директорії Ви можете створювати сайт.

Тепер розберемося зі створенням піддоменом в пакеті Denwer:

1) Створити домен .

2) Зайти в папку з ім’ям створеного домена.

3) Створити (поруч з Директорією “www”) нову директорію з ім’ям поддомена.

4) Запустити знову сервер (або запустити, якщо він не був запущений).

Тут хочеться сказати коментар про 3-й пункт. Ім’я поддомена не включає в себе ім’я основного домену. Тобто якщо в папці “mysite.com” (ім’я Вашого основного домену) створите папку “sub”, то в підсумку адресу Вашого поддомена буде sub.mysite.com. Думаю, зрозуміло пояснив.

Я думаю, що у когось напевно виникло питання: а чи можна назвати свій домен (насправді, ми зараз створюємо НЕ домени, а віртуальні хости, але не будемо вдаватися в подробиці), як реально існуючий сайт в Інтернеті. Наприклад, google.com або yandex.ru. Щоб відповісти на це питання, я розповім про фото hosts, який знаходиться за наступним шляхом: “З: \ Windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts”. Відкрити його можна простим блокнотом. Якщо у Вас системний диск НЕ C, то, відповідно, поміняйте шлях.

В цей файл містяться відповідності імен вузлів – IP адресами. А тепер про те, де це використовується. Коли Ви вводите в адресному рядку браузера який-небудь сайт (наприклад, “google.com”), то перш, ніж звернутися до віддаленого DNS-сервера (DNS – це служба, яка займається пошуком відповідностей імен вузлів і IP-адрес), браузер звертається до файлу hosts. І якщо він знаходить відповідність, то, відповідно, підключається по тому IP-адресою, яка вказана в файлі hosts. А якщо не знаходить, то вже звертається до віддаленого DNS-сервера. Таким чином, Ви можете абсолютно будь-який домен поставити на будь-який інший IP-адресу. І коли Denwer запускається, то він все домени (всі папки, які знаходяться в директорії home) прописує в файлі hosts, вказуючи адресу локального сервера (а це наступний IP – 127.0.0.1). Тому прописавши такий рядок: “google.com 127.0.0.1”. І при спробі ввести “google.ru” Ви не потрапите на сайт Google, а підете на локальний сервер.

Якщо щось не зрозуміли, то прочитайте це ще раз. Це дуже важлива інформація не тільки для тих, хто створює сайти, а, мабуть, просто для життя. Адже дуже часто, таким чином, змінюються IP-адреси відомих сайтів, і Ви замість реальних сайтів бачите якісь прохання відправити SMS (особливо, часто трапляється з сайтом vkontakte.ru). Тобто на Ваш комп’ютер проникає вірус, який змінює вміст цього файлу, ставлячи інший IP-адреса для певного домену. І Ви при введенні цього домену потрапляєте на сайт шахрая.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Votes, average: 5.00 out of 5)

Залишити коментар