Навіщо потрібна мова XML?

Я думаю, що Ви вже уявляєте собі, навіщо потрібен HTML (та, XHTML). Він потрібен для представлення даних в браузері. Тобто є HTML-код і відповідає цьому HTML-коду певний вид. Однак, сучасні тенденції вимагають не просто відображення даних, але ще і їх грамотної внутрішньої структури.

Ось саме для створення структури і існує мова XML. Простий приклад:

 

<p> Зелене яблуко </ p>

Для нас людей відразу все стає зрозуміло. В голові виникає відразу образ “зеленого яблука”, проте, як пояснити комп’ютера, що це яблуко, а не апельсин, людина або наша галактика? Тут знову приходить на допомогу XML, де ми можемо створювати будь-які теги, даючи чітко зрозуміти, де яблуко, де апельсин, де людина, а де наша галактика. Сподіваюся, зрозуміло пояснив.

Тепер про найголовніше. Головна особливість XML – це його універсальність. Тобто XML розуміє будь-який сучасний мову. А так як XML – це текстовий файл, то з ним можна працювати і в звичайному блокноті. Тепер конкретно до практики, де використовується XML:

Файл-налаштувань. Налаштування в XML-файлі дуже легко зчитувати і записувати. З цієї причини на Вашому комп’ютері знаходяться сотні XML-файлів.
Міст для обміну даними між програмами, написаними на різних мовах. Дуже важлива особливість, що випливає з універсальності мови, і це регулярно використовується в складних системах.
Збереження даних. Фактично, це якийсь аналог бази даних, але не вимагає СУБД (наприклад, MySQL). А завдяки мові запитів XPath стає можливим легко спілкуватися з цією “базою даних”.

І, нарешті, зі своєї практики можу навести найпростіший приклад. У мене на сайті є карта сайту в форматі XML. Там знаходяться посилання на всі сторінки сайту. Це річ дуже зручна і важлива для гарної індексації сайту, проте, кожного разу вручну додавати туди нову сторінку незручно. Тому завдяки знанням по роботі з XML, я цю справу легко автоматизував. Так що XML – корисний мову, який треба знати будь-якому програмісту хоча б в загальних рисах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)
Loading...

Залишити коментар