DOCTYPE в HTML .

DOCTYPE в HTML .

Усі, хто знайомий з більш-менш серйозним мовою програмування, знають, що такої вільності в написанні коду, як в HTML, немає. Я знаком (з деякими дуже навіть серйозно) з цілою купою мов програмування, і сміливо заявляю: ніде такої свободи, як в HTML, не існує! Однак, через цієї свободи виникає велика кількість протиріч для браузерів. Адже їм же треба якось відображати цей “вільний” код, і бажано, щоб кожен браузер відобразив цей код однаково. І тут їм на допомогу приходить DOCTYPE.

DOCTYPE – це оголошення типу документа, іншими словами, DOCTYPE означає, скільки разів HTML (XHTML) ви використовуєте. Адже не секрет, що HTML розвивається вже давно, і багато тегів було раніше, потім вони старіли, з’являлися нові. І дуже важливо дати зрозуміти браузеру, яку версію HTML Ви використовуєте або, іншими словами, який набір тегів у Вас є, і, головне, як його треба відображати.

Перш ніж переходити до різних варіантів DOCTYPE, я все-таки відповім на питання: “Навіщо потрібен DOCTYPE?”. А потрібен він для того, щоб браузери правильно відображали розмітку Вашого документа. Якщо Ви не DOCTYPE Вкажіть, то браузер буде додавати “відсебеньки”, причому кожні браузери будуть додавати свою “відсебеньки”. В результаті, ні про яку кросбраузерності і мови йти не може.

Існує кілька варіантів DOCTYPE, однак, в реальності я Вам раджу використовувати один з двох варіантів:

 

<! DOCTYPE HTML PUBLIC “- // W3C // DTD HTML 4.01 // EN” “http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd”>

Даний DOCTYPE означає, що документ відповідає стандарту HTML 4.01. Це самий частоіспользуемих варіант.

Однак, для любителів чистого коду (до яких належу я) раджу використовувати такий DOCTYPE:

 

<! DOCTYPE HTML PUBLIC “- // W3C // DTD XHTML 1.1 // EN” “http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd”>

Цей DOCTYPE повідомляє браузеру про те, що документ відповідає стандарту XHTML 1.1. Саме цей DOCTYPE варто на цьому сайті.

І, наостанок, коротеньке зауваження, просто заради справедливості. Справа в тому, що сучасні браузери прекрасно відображають сайти і без використання DOCTYPE, причому виглядає сайт приблизно скрізь однаково, за винятком зовсім дрібних речей. Тому Ви, звичайно, обов’язково пишіть DOCTYPE, але не забувайте, що з кожним роком це потрібно все менше і менше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 Votes, average: 4.50 out of 5)

Залишити коментар